Ruch – Radość – Rozrywka zwyciężają

5 grudnia 2015 r. najmłodsi uczniowie kraśnickich szkół podstawowych rywalizowali podczas kolejnej edycji miejskich zawodów sportowych 3xR, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Oprócz zawodników przybyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, wychowawcy i opiekunowie. Imprezę otworzył, wspólnie z dyrektorką PSP nr 5 Barbarą Grasińską-Ciereszko, burmistrz Mirosław Włodarczyk, który objął wydarzenie honorowym patronatem.

Każda szkoła wystawiła po trzy ośmioosobowe drużyny, reprezentujące klasy I-III, które brały udział w konkurencjach sportowych. Zmagania wzbudziły wielkie emocje startujących oraz zgromadzonej widowni. W przerwach między konkurencjami występowała grupa taneczna dziewcząt z PSP nr 5, prowadzona przez Barbarę Pastucha.

Na koniec burmistrz Mirosław Włodarczyk, I zastępca burmistrza Marzena Pomykalska, dyrektor PSP 5 Barbara Grasińska-Ciereszko oraz św. Mikołaj wręczyli wszystkim zmęczonym ale szczęśliwym zawodnikom słodkie paczki, ufundowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik. I choć spotkanie miało być przede wszystkim dobrą zabawą integrującą środowisko, niektórzy z pokonanych nie mogą doczekać się rewanżu.