Festiwal Słowa i Obrazu

21 listopada odbył się w Lublinie finał VIII Wojewódzkiego Festiwalu Słowa i Obrazu "Piękna nasza" pod patronatem honorowym: Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty; Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin; Pawła Pikuli, Starosty Lubelskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Kurier Lubelski i Radio Lublin.

Celem konkursu było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, promocja czytelnictwa, propagowanie idei pięknego czytania i kultury słowa.

Festiwal zgromadził wielu utalentowanych wykonawców z całego województwa, wśród których nie zabrakło reprezentantki naszej szkoły, Nikoli Lewandowskiej z VIII a.

Jury doceniło Nikolę, przyznając jej wyróżnienie za świetną interpretację fragmentu noweli „Latarnik” Henryka Sienkiewicza oraz recytację wiersza Adama Mickiewicza. Brawo!