Konkurs „List do Bartoszewskiego”

W ogłoszonym przez Ambasadę Niemiec, w maju tego roku, konkursie na napisanie listu do Władysława Bartoszewskiego na temat: „Warto być przyzwoitym – co dla Ciebie znaczy dewiza Profesora” pierwsze miejsce zajęli młodzi redaktorzy gazetki „Czytaczek” Jakub Jaworek i Dawid Dzięgielewski z klasy 5a.

Fragment listu Dawida i Jakuba odczytano (w niemieckim tłumaczeniu) podczas finisażu wystawy o Władysławie Bartoszewskim w Berlinie 30 sierpnia, a także podczas otwarcia wystawy w Magdeburgu 4 września. Został też dołączony do księgi pamiątkowej wystawy.

W dniu 19.02.2019 roku planowane są jak co roku „Urodziny Profesora Bartoszewskiego” organizowane w warszawskim kinie Atlantic. To już tradycja, że tego dnia przyjaciele Profesora, ludzie, którym jego filozofia, postawa życiowa są nadal bliskie i chcą kontynuować jego dzieło spotykają się. W ramach nagrody za zajęcie I miejsca chłopcy pojadą na wycieczkę do Warszawy i wezmą udział w urodzinach Profesora. Jakub i Dawid przeczytają tam swój nagrodzony list. Będą też inne atrakcje. Ambasada Niemiec już przysłała laureatom dyplom oraz gadżety, które wręczyła chłopcom dyrektor szkoły Barbara Grasińska-Ciereszko. Gratulujemy!