Udany występ w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki "KINDER PLUS SPORT"

W sobotę, 02.04.2016 r., w hali sportowej ZSO w Opolu Lub. odbył się pierwszy, z trzech zaplanowanych na ten rok, turniej eliminacyjny ogólnopolskich rozgrywek minisiatkówki z cyklu "KINDER PLUS SPORT". Nasze siatkarki reprezentowały zarówno szkołę, jak i Międzyszkolny Klub Sportowy Kraśnik. Dziewczęta rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: "dwójkach", "trójkach" oraz "czwórkach". Doskonale rozpoczęły swoje zmagania o awans do finału wojewódzkiego najmłodsze siatkarki, które zajęły następujące miejsca: I m (Marcela Ryczek, Iza Poprawska), II m (Kamila Kapica, Natalia Siemionek, Klaudia Ćwiklińska) oraz VI m (Ada Kosz, Ola Tomiło, Oliwia Sosnówka ). W kategorii „dwójek” rywalizowało 10 drużyn. Bardzo dobry występ odnotowały również nasze "trójki”, zajmując II miejsce (Oliwia Biegaj oraz Ola Bis i Ada Bucior z PSP 6) oraz miejsce IV (Ola Ośka, Kinga Gazda, Zuza Czerniakiewicz). W najstarszej kategorii nasze siatkarki prawie zdominowały całe podium, zajmując miejsce I (Wiktoria i Weronika Ciepłe, Monika Dudek, Karina Gil) i miejsce III (Ola Sokołowska, Zuza Markiewicz, Ola Kosz, Martyna Ostrowska). Trenerami siatkarek są: Iwona Kułaga, Jerzy Andrzejczuk i Witold Błądek. Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrany drugi turniej eliminacyjny, w PG Nr 1 w Kraśniku. Suma punktów zdobytych w turniejach eliminacyjnych decyduje o awansie do ścisłego finału wojewódzkiego, z udziałem 16 najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej.