Finał siatkarskiego "KINDER PLUS SPORT"

W sobotę, 07.05.2016 r., w hali sportowej SP nr 7 w Świdniku odbył się finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju mini piłki siatkowej "Kinder Plus Sport". W finale wzięły udział drużyny, które pomyślnie przeszły przez eliminacyjne sito. W ścisłym finale spotkały się najlepsze zespoły województwa lubelskiego, rywalizujące w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsze siatkarki, reprezentujące naszą szkołę oraz kraśnicki MKS, zajęły na 16 drużyn miejsca 8 i 14. "Dwójka" Marcela Ryczek i Iza Poprawska wywalczyła po meczach grupowych awans do pierwszej ósemki, ale kontuzja naszej najlepszej zawodniczki Marceli uniemożliwiła walkę o wyższe miejsca. Nasza druga "dwójka", Kamila Kapica i Natalia Siemionek, rozgrywała mecze w drugiej ósemce zajmując ostatecznie 14 miejsce. W kategorii "trójek", o jak najlepsze miejsca walczyły również dwie kraśnickie drużyny. "Trójka” w składzie: Oliwia Biegaj, Ada Bucior, Ola Bis, Ada Jach zajęła miejsce 15 przed naszą drugą "trójką": Ola Ośka, Kinga Gazda, Klaudia Iskra i Pola Hofman. Więcej szczęścia miały nasze najstarsze siatkarki. Miejsce 10 wywalczyła "4" w składzie: Zuza Markiewicz, Ola Kosz, Ola Sokołowska, Martyna Ostrowska i Alicja Jach. Do ścisłego finału dotarła pierwsza "4" w składzie: Monika Dudek, Wiktoria i Weronika Ciepłe, Emilia Albin, Katarzyna Gil, Karina Gil. W meczu o pierwsze miejsce, po niezwykle zaciętej walce, kraśniczanki musiały uznać wyższość drużyny z SKS Szóstka Biała Podlaska. Choć nasze dziewczęta nie zajęły pierwszego miejsca, to jako wicemistrzynie wywalczyły awans do Finału Ogólnopolskiego w Częstochowie. Na przełomie czerwca i lipca będą mogły rywalizować z najlepszymi drużynami z całej Polski. Gratulacje dla wszystkich uczestniczek finału wojewódzkiego. Udział sześciu drużyn z Kraśnika w najważniejszej imprezie siatkarskiej szczebla wojewódzkiego to bez wątpienia sukces i satysfakcja zarówno dla zawodniczek, jak i ich trenerów.