Zabawa w kotka i myszkę - czyli warcaby w Naszej wersji :)

Witajcie dzieciaki - po długiej przerwie. Chcemy Wam pokazać, jak samodzielnie stworzyć od podstaw popularną grę, jaką są Warcaby.Dobrze pamiętamy, że jest to jedna z Waszych ulubionych gier, w którą często grałyście na świetlicy.

Do wykonania naszej wersji gry potrzebujemy:

• 24 plastikowych nakrętek: 12 jednego koloru i 12 innego koloru,
  • nożyczki,
  • klej,
  • wydrukowane szablony z planszą i rysunkami przedstawiającymi kotka i myszkę (szablony w załączeniu). My użyliśmy 12 niebieskich i 12 czerwonych nakrętek.

1. Z wydrukowanych szablonów wycinamy kółka z kotkami i myszkami.

2. Następnie kółeczka przyklejamy do nakrętek odpowiedniego koloru (12 pionków z myszkami i 12 pionków z kotkami).

3. Oto nasze pionki.

4. A tak prezentuje się nasza wersja gry Warcaby.

5. Zgrajmy w "Kotka i Myszkę" - czyli w naszą wersję gry warcaby.

6. Kilka naszych wskazówek i uwag.

• jeśli nie posiadacie drukarki, możecie narysować myszki i kotki na kartonie,
  • my swoje szablony zalaminowaliśmy, ale równie dobrze możecie okleić szachownicę i pionki bezbarwną tasmą klejącą.

7. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasza wersja popularnej gry. My jestesmy nią zachwyceni. Pomysł został zaczerpnięty z bloga https://www.mamawdomu.pl/