Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

25 maja 2020 r. odbyło się podsumowanie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Malowane poezją”, zorganizowanego przezGminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie, wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, wójt Gminy Aleksandrów. Natomiast patronat medialny: Portal SBP.pl „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Na konkurs, polegający na wykonaniu pracy plastycznej inspirowanej wybranym z literatury polskiej wierszem, wpłynęło 1055 prac, w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III - 311, klasy IV-V - 218, klasy VI-VIII - 183).

Naszą szkołę reprezentowali:

Paula Janik  klasa 4 a

Lena Pochwatka  klasa 4 a

Zofia Wójtowicz  klasa 4 b

Julia Bobryk  klasa 4 b

Zuzanna Całużyńska  klasa 4 b

Anna Solecka  klasa 7 a

Emilia Socha  klasa 7 c

Patrycja Oszust  klasa 7 c

Natalia Michota  klasa 7 c

Bartłomiej Sałek  klasa 7 a

Laureatkami konkursu zostały:

• Julia Bobryk – wyróżnienie w kategorii klas IV-V „Miasteczko” Doroty Gellner
  • Zuzanna Całużyńska – wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy w kategorii klas IV-V „Miasteczko” Doroty Gellner
  • Emilia Socha – wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy w kategorii klas VI-VIII „Pudełko zwane wyobraźnią” Zbigniewa Herberta

Julia, Zuzia i Emilia oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały również nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu malarskiej pasji i w artystycznym rozwoju. Opiekun merytoryczny: Małgorzata Fendrykowska, nauczycielka plastyki.