Olimpiada Matematyczna Juniorów

W dniu 24.09.2020r. uczniowie klas 7. i 8. wzięli udział w zawodach pierwszego stopnia XVI  Olimpiady Matematycznej Juniorów (część testowa).

Olimpiada Matematyczna Juniorów to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej.

Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przesłaniu odpowiednio zredagowanych rozwiązań (za pośrednictwem szkolnego koordynatora) do organizatorów Olimpiady. Część testowa odbywa się w szkole. Podczas 75-minutowego sprawdzianu w warunkach kontrolowanej samodzielności, uczestnik odpowiada na 15 pytań testowych. Każde pytanie testowe składa się z trzech niezależnych stwierdzeń, z których część jest prawdziwa, a część fałszywa (mogą być także wszystkie prawdziwe lub wszystkie fałszywe). Zadaniem uczestnika jest rozstrzygnięcie, które z tych trzech stwierdzeń są prawdziwe.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele matematyki Barbara Łukasiewicz, Marta Pietroń, Marlena Kulik