Finanse na Wesoło - klasa 4a, 4b i 4c (30.05.2016 r.)

W dniu 30 V 2016 r., na zaproszenie nauczycielki matematyki Barbary Łukasiewicz, przyjechał do naszej szkoły z Warszawy Mateusz Skowronek, wolontariusz z Fundacji Będę Kim Zechcę. Nasz gość poprowadził dla wszystkich uczniów klas czwartych warsztaty Finanse na Wesoło. Każda klasa uczestniczyła w dwugodzinnych warsztatach. Na zajęciach w formie zabawy uczniowie dowiedzieli się m.in.: skąd się biorą pieniądze, jak sensownie nimi zarządzać, na co wydawać i po co oszczędzać pieniądze. Uczniowie odpowiadali na różne pytania wolontariusza, niektóre były trudne, inne bardzo łatwe, rozwiązywali też zadania związane z obliczeniami pieniężnymi. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Taka forma zajęć bardzo podobała się uczestnikom.