We are the champions!

31.05.2016 r. na obiektach SP 1 w Parczewie odbył się Finał Województwa w Mini piłce nożnej, do którego zakwalifikowała się nasza drużyna. W rywalizacji grupowej chłopcy trafili na przeciwników z Zamościa oraz Międzyrzeca Podlaskiego. Nasi młodzi piłkarze nie dali szans rywalom, zwyciężając kolejno 4-2 z SP Zamość i 3-1 z SP Międzyrzec Podlaski. Dwa zwycięstwa zapewniły nam awans do wielkiego finału, gdzie spotkaliśmy piłkarzy z Łęcznej, których po zaciętej walce, zasłużenie, pokonaliśmy 2-1. Chłopcy zagrali fantastyczne zawody, byli zdecydowanie najlepszą drużyną. Trochę tylko zawiodła skuteczność, gdyż w każdym meczu powinno być co najmniej kilka bramek więcej! Trzon drużyny stanowili uczniowie sportowej klasy VI C, którzy poprowadzili reprezentację naszej szkoły do zdobycia mistrzostwa województwa! „Piątka” potwierdziła, że w piłce nożnej jest jednym z faworytów w województwie. Należy też podkreślić, że Mateusz Kawa, jako strzelec sześciu bramek, został królem strzelców turnieju.

Drużynę tworzyli: Mateusz Kawa, Oliwier Lebioda, Damian Magniszewski, Szymon Majewski, Kamil Wicik, Kacper Ziębiński, Jakub Iluk, Mateusz Latosiewicz, Kacper Michna, Jakub Chmielewski, Bartłomiej Sachadyn, Mikołaj Majewski i Aleksy Lasota.

Opiekunowie: Daniel Szewc i Konrad Szmyrgała.

GRUPA 1

PSP 5 Kraśnik – SP Zamość                      4:2, bramki M. Kawa 3, Sz. Majewski

PSP 5 Kraśnik - SP Międzyrzec Podlaski  3:1, bramki M. Kawa 2, Sz. Majewski

FINAŁ