Julia Chmielarska – nasza utalentowana uczennica

Ma 11 lat i bogaty już dorobek artystyczny. Jest uczennicą klasy V a, uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz na zajęcia wokalne do Centrum Kultury i Promocji. Wystąpiła na Scenie Talentów w 29. odcinku ,,Petersburski Music Show'' TVP ABC, programu muzyczno-edukacyjnego z udziałem dzieci, którego autorem i prowadzącym jest Jerzy Petersburski Jr. Scena Talentów to miejsce, gdzie zdolni, młodzi wykonawcy z całej Polski mogą zaprezentować umiejętności wokalne. 07.11.2015 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie zorganizowano przesłuchania finałowe do XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży ,,Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka'', w których uczestniczyło 120 osób. Julka zakwalifikowała się do koncertu galowego i wyśpiewała w nim I miejsce w III kat. wiekowej. Otrzymała nagrodę finansową, dyplom, statuetkę oraz pobyt na basenach termalnych w Szaflarach. Przed odczytaniem protokołu i wręczeniem nagród odbył się koncert promujący nową płytę festiwalową "Tęczowe Piosenki 3". Julia zaprezentowała piosenkę z tej płyty pt. „Dieta Warzywna”, a także udzieliła wywiadu TVP Kraków i TVP ABC.

Julka o sobie:

„Śpiew i gra na fortepianie to moje hobby. Z muzyką idę przez świat, ucząc się wrażliwości ukrytej w dźwiękach. Kocham życie oraz ludzi, którzy mnie otaczają i wspierają. W swoim repertuarze, poza muzyką popularną, mam również autorskie piosenki napisane przez mojego instruktora, Pawła Cieliczko. „Baśniowa opowieść”, utwór stworzony przez pana Pawła, sprawił mi wiele radości, ponieważ jestem w nim narratorką pięknej, bajkowej opowieści o księżniczce i księciu.

W mojej dotychczasowej przygodzie z muzyką niejednokrotnie udało mi się zostać laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali, na których otrzymałam wyróżnienia oraz nagrody. Zdobyłam m.in.: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „My XXI” w Bułgarii (2014 r.), XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Europejskiej w Warszawie „Nutka Poliglotka”, XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Kraśniku.

Otrzymałam też wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu „Euro Stars” na Malcie (2015 r.) i XXII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Muzycznej Dzieci i Młodzieży „Wesoła Pięciolinia”' w Ostrowie Wielkopolskim (2014 r.) oraz Nagrodę Specjalną od Jana Wojdaka za indywidualność i twórczość artystyczną na XIV Ogólnopolskim Festiwalu „Tęczowe Piosenki” w Krakowie (2013 r.), a także wyróżnienie na XIV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach (2015 r.) i dyplom uznania od firmy ZAiKS. Uzyskałam również wiele innych nagród oraz wyróżnień na festiwalach organizowanych na szczeblu miejskim, powiatowym czy też wojewódzkim, ale zawsze największą nagrodą jest dla mnie możliwość występu na pięknych, dużych scenach takich, jak scena w Koninie czy Opolu. Bardzo dobrze wspominam festiwal w Koninie, gdzie zostałam zauważona przez organizatorów Eurofestiwali. Otrzymałam nominację do Bułgarii, Włoch oraz na Maltę.