„Atom oczami ucznia”

Od 01.02.2021 r. do 31.03.2021 r. w ramach innowacji pedagogicznej, pt. „Atom oczami ucznia" chętni uczniowie klas siódmych mieli za zadanie stworzenie modelu wybranego przez siebie atomu. Celem podjętych działań było zaciekawienie uczniów naszej szkoły chemią oraz wzbudzenie ich wyobraźni przestrzennej, a także nauka tego przedmiotu przez zabawę. Nie ma bowiem efektywniejszej nauki chemii, jak samodzielne, manualne prace przygotowane przez uczniów i doświadczenia, które są podstawą do przeżywania, wnioskowania i analizowania różnych zjawisk.
Innowacja miała na celu wprowadzenie zmiany w procesie nauczania - uczenie się w zakresie stosowania nowych metod i form pracy z uczniem, prezentacja materiału przygotowanego przez uczniów, utrwalanie i sprawdzanie wiadomości i umiejętności zdobytych podczas lekcji. Ponadto jej zadaniem było rozwijanie u uczniów poczucia wartości oraz wiary we własne możliwości.

Autorem innowacji była p. Sylwia Kwietniewska.

Tak atomy wyglądają w oczach naszych uczniów! Oto zdjęcia: