Długodystansowi pływacy

Wakacje, to czas odpoczynku od zajęć szkolnych dla uczniów i nauczycieli. Jednak ci, którzy uprawiają sport, bardzo często właśnie podczas wakacji przygotowują się i startują w najważniejszych dla swojej dyscypliny zawodach sportowych. Tak było w przypadku trójki uczniów naszej szkoły, uprawiających pływanie w UKP „Fala” Kraśnik. Milena Sosnówka, Paweł Bucoń (oboje 8c) oraz Dawid Dzięgielewski (8a) wystartowali w dwóch imprezach mistrzowskich - Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w Pływaniu (Olsztyn 1-4.07.2021r.) i Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych (Olecko 31.07.-01.08.2021r.). Szczególnie udany był start w drugiej imprezie. Cała trójka startująca w sztafecie 3x1250m wywalczyła srebrne medale Mistrzostw Polski. Świetnie spisali się także w wyścigach indywidualnych na 2500m. Milena Sosnówka i Paweł Bucoń zostali brązowymi medalistami, a Dawid Dzięgielewski był siódmy.

Warto dodać, że wymienieni uczniowie osiągają także bardzo dobre wyniki w nauce, a przez cały rok szkolny byli zmuszeni nie tylko znosić wszelkie ograniczenia związane z Covid 19 (m.in. zdalne nauczanie), ale również konieczność codziennych dojazdów na treningi do odległego Ożarowa (ze względu na remont krytej pływalni w Kraśniku).

Tym większe więc brawa i gratulacje!