Bezpieczne ferie

Drodzy Państwo w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi chcielibyśmy życzyć Wam i Waszym dzieciom wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe to czas odpoczynku, zabawy i rozwijania swoich zainteresowań, ale należy pamiętać o zasadach, które będą gwarantem bezpiecznego spędzenia tego czasu.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCE ZABAW ZIMOWYCH:

1. Ubieramy się odpowiednio do panującej na dworze temperatury  pamiętając o tym, by przed wyjściem na mróz posmarować kremem ochronnym słabo osłonięte lub słabo zabezpieczone części ciała po to, by zapobiec odmrożeniom.
  2. Nie zjeżdżamy na sankach z pagórków znajdujących się w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.
  3. Do zjeżdżania wybieramy teren pozbawiony drzew i nierówności.
  4. Zachowujemy bezpieczeństwo podczas saneczkowania, nie chodzimy po torze gdy inni zjeżdżają, nie zjeżdżajmy z pagórków na butach.
  5. Nigdy nie doczepiajmy sanek do samochodu.
  6. Rzucając śnieżkami zawsze uważamy żeby nie wyrządzić nikomu krzywdy.
  7. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w jadące pojazdy, pieszych ani w okna domów.
  8. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych do tego miejscach.
  9. Nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, stawy i rzeki, ponieważ pod wpływem ciężaru ciała lód może się na nich załamać.
  10. Ślizgamy się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska.

Pedagog Teresa Zarzeczna