3xR, czyli festiwal dobrej zabawy

21 listopada 2015 r. uczestniczyliśmy w XVI edycji szkolnej imprezy Ruch-Radość-Rozrywka. Jak co roku zmagania odbywały się w hali sportowej PG nr 1. W rywalizacji brali udział uczniowie klas I-III oraz ich wychowawcy i rodzice. Pozostali uczniowie i rodzice obserwowali zawody z trybun, aktywnie dopingując swoich faworytów.

Otwarcia turnieju dokonała nasza pani dyrektor Barbara Grasińska-Ciereszko wspólnie z panią wiceburmistrz Marzeną Pomykalską. Życzyły uczestnikom dobrej zabawy, do której okazją były różnorodne wyścigi przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego dla ośmioosobowych drużyn, reprezentujących poszczególne klasy. Każda grupa wiekowa walczyła w pięciu konkurencjach, oczywiście klasy pierwsze uczestniczyły w zabawach o najmniejszej skali trudności. Przerwy między konkurencjami sportowymi umilała grupa taneczna dziewcząt z klas IV-VI, przygotowana przez panią Barbarę Pastucha.

Na koniec imprezy do walki przystąpili rodzice, którzy już nie mogli doczekać się na swoją kolej. Z wielkim poświęceniem startowały dorosłe reprezentacje klas I, II i III.

Rywalizacja, jak zwykle wzbudziła ogromne emocje wśród licznie zgromadzonej publiczności oraz wśród startujących. Każda klasa chciała wygrać i zdobyć puchar, jakim nagrodzono zwycięzcę. Na szczęście pokonane reprezentacje zajęły drugie miejsce. Za udział w zawodach organizatorzy przewidzieli dyplom dla wszystkich klas oraz słodkie paczki. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, a wręczyli je: dyrektor Barbara Grasińska-Ciereszko, I zastępca burmistrza miasta Marzena Pomykalska oraz przewodniczący Rady Rodziców, Mariusz Albin.

Wspólnie spędzony czas pokazał, że społeczność naszej szkoły doskonale czuje się w swoim towarzystwie, bez względu na wiek. Sami zawodnicy orzekli, że impreza była udana i choć nie wszyscy mogli cieszyć się z wygranej, to sportowa rywalizacja dostarczyła niezapomnianych wrażeń. A już za rok… rewanż.