Bookart-książka artystyczna.

Od lutego do kwietnia uczestnicy zajęć plastycznych i bibliotecznych, odbywających się w ramach innowacji pedagogicznej, przygotowywali książkę artystyczną. Książkę niezwykłą i unikatową, łączącą w sobie interesującą treść i piękną formę. Zanim jednak czwarto i piątoklasiści podjęli wyzwanie, zapoznali się z przykładami i cechami książki artystycznej, zdobyli wiedzę na temat technik plastycznych, którą następnie wykorzystali podczas tworzenia. Projektowanie, wymyślanie okazało się niełatwym przedsięwzięciem z jednej strony, z drugiej zaś uruchomiło pokłady twórczości drzemiącej w uczniach. Inspiracji szukali w przedmiotach (fortepian, gitara), materiałach, bibułach, starych gazetach czy książkach. Gotowe prace zadziwiają i zachwycają. Są piękne i wyjątkowe - jak ich twórcy:

klasa IV

Pola Gołębiowska