Rady i uwagi na temat bezpiecznych wakacji

Rady i uwagi na temat bezpiecznych wakacji:

• Pamiętajcie, że jezdnia nie jest placem zabaw, nie pozwalajcie swoim dzieciom na korzystanie z niej bez Waszej opieki.
  • Pilnujcie, aby Wasze dzieci korzystały ze ścieżek rowerowych; jeżeli będą korzystać z jezdni, to tylko pod opieką dorosłych.
  • Dopilnujcie, żeby zabezpieczały rower przed kradzieżą.
  • Wytłumaczcie swoim dzieciom, że nie należy pożyczać roweru nieznajomym.
  • Kupcie swoim dzieciom kask ochronny i wymagajcie aby z niego korzystały.
  • Przypominajcie im o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i korzystaniu  z przejść dla pieszych.
  • Dopilnujcie aby dzieci kąpały się w miejscach do tego wyznaczonych i oznakowanych.
  • Nie pozwalajcie im skakać do wody oraz wchodzić do niej po obfitym posiłku.
  • Powtarzajcie im, że zawsze muszą słuchać poleceń ratownika.
  • Wyjaśnijcie dzieciom, że kąpiel jest możliwa tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych i pod Waszą opieką.
  • Uczcie ich, że w wodzie muszą zachowywać  się ostrożnie i nie utrudniać kąpieli innym.
  • Przypominajcie im o niezaśmiecaniu plaży i dbaniu o jej czystość.
  • Dopilnujcie, aby Wasze dzieci zapoznały się z regulaminem kąpieliska i go przestrzegały.
  • Sprawcie, aby dzieci wybierały na zabawy miejsca bezpieczne, oddalone od jezdni i wykopów.
  • Wymagajcie od nich, aby zawsze mówiły Wam dokąd wychodzą a po zmroku nie wychodziły bez opieki osoby dorosłej.
  • Przypominajcie, aby nie otwierały drzwi obcym osobom.
  • Nauczcie ich, że nie należy korzystać z propozycji jazdy samochodem lub spaceru z nieznajomymi.
  • Przypominajcie, że nie wolno zbliżać się do obcego psa i dotykać go, nawet jeśli wygląda na łagodnego.
  • Pilnujcie, aby Wasze dzieci nie przebywały na słońcu bez nakrycia głowy.
  • Zadbajcie o to, żeby zawsze miały przy sobie wodę do picia.

Wierzymy, że po wakacjach wrócą do szkoły zdrowe, wypoczęte i zadowolone :)

Pedagog: Teresa Zarzeczna