30.09.2016r. - VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na organizację imprezy otrzymaliśmy licencję od Wydawnictwa WKM Rachmistrz, głównego organizatora Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Oprócz nas w akcji uczestniczyło około 3000 innych szkół z całego świata, m.in. z: Meksyku, Indii, USA oraz wielu krajów Europy.

Z okazji VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia klasy IV uczestniczyły w turnieju tabliczki mnożenia. Skład każdej drużyny losowano w dniu zawodów, bowiem tabliczkę mnożenia powinien znać każdy, a nie tylko wybrana grupa. Rywalizacja między klasami była dość ostra i wyrównana, a jednak w konkurencjach z tabliczką mnożenia I miejsce zajęła klasa 4b, II miejsce - klasa 4c, a III miejsce - klasa 4a. Każda klasa otrzymała dyplom i certyfikat potwierdzający pomyślne zdanie egzaminu z tabliczki mnożenia i uzyskała tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Gratulujemy.

W organizacji zawodów aktywnie pomagali uczniowie z kółka matematycznego klas 5. Organizatorami turnieju matematycznego byli: nauczyciel wychowania fizycznego Jerzy Andrzejczuk oraz nauczycielki matematyki Barbara Łukasiewicz i Marlena Kulik.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy w szkole i liczą na dalszą współpracę przy organizacji kolejnych wydarzeń z matematyką w roli głównej.