Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza

Udane siatkarskie mikołajki

W środę, 07.12.2016 r. w hali sportowej PG Nr 1 w Kraśniku, odbył się turniej mini siatkówki dziewcząt i chłopców z klas IV-VI. W zmaganiach o tytuły i słodkości od św. Mikołaja wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych naszego miasta oraz z Annopola i Urzędowa. Siatkarze i siatkarki rywalizowali w trzech kategoriach. W kategorii „dwójek” dziewcząt zwyciężyła drużyna z PSP 5 Kraśnik, w składzie: Natalia Kaczmarska i Oliwia Wójcik. Trzecie miejsce zajęła również nasza dwójka: Wiktoria Dzirakowska i Gabrysia Pełka. W kategorii „trójek” dziewcząt klas V nasze drużyny spisały się jeszcze lepiej, zajmując miejsca I i II. Zwycięski skład to: Marcela Ryczek, Iza Poprawska, Kamila Kapica i Oliwia Jarosz. Miejsce II wywalczyły: Ada Kosz, Natalia Siemionek, Aleksandra Tomiło i Klaudia Ćwiklińska. W kategorii „trójek” najstarszych dziewcząt, siatkarki z „Piątki” znów okazały się najlepsze i wygrały turniej. Zwyciężczynie to: Oliwia Biegaj, Klaudia Iskra, Zuzanna Czerniakiewicz i Barbara Szwarnowska. Nasze siatkarki kolejny raz zaprezentowały wysokie umiejętności i zdominowały tegoroczny turniej mikołajkowy, wygrywając we wszystkich kategoriach. Chłopcy zajęli piąte miejsce w kategorii najstarszych „trójek”. Turniej stanowił doskonałą okazję do przetarcia się przed zawodami szkolnymi, które odbędą się już w styczniu.