Z podwórka na stadion. Nasza drużyna wicemistrzem województwa.

11.04.2016 r. w Zamościu odbył się wielki finał województwa lubelskiego w turnieju o puchar Tymbarku. Powiat kraśnicki, w kategorii U-8 chłopców, reprezentowała drużyna z PSP 5, powiększona o jednego zawodnika z PSP 2, która na co dzień trenuje w MUKS Kraśnik. Podopieczni trenera Daniela Szewca wywalczyli tytuł wicemistrzów Lubelszczyzny. W rozgrywkach grupowych mali piłkarze pokonali kolejno drużyny ze Sławatycza (7:0), Wierzbicy (6:0) oraz Świdnika (9:3). W ćwierćfinale zmierzyli się z JEDYNKĄ Krasnystaw (2:2), ale zwycięzcę tego pojedynku musiały wyłonić dopiero rzuty karne, które lepiej egzekwowali nasi piłkarze. Półfinał to potyczka z drużyną DYS Niemce wygrana 2:1, która dała upragniony awans do wielkiego finału. Tam czekał faworyzowany PUŁAWIAK Puławy (zwycięzca poprzedniej edycji turnieju U-8). Mecz okazał się bardzo zaciętym widowiskiem, niestety przegranym przez naszych zawodników 0:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Goch, zawodnik naszej drużyny.

Chłopcy osiągnęli ogromny sukces. Oprócz medali i pucharów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego NIKE (strój meczowy, torba ) oraz upominków od organizatora. Po turnieju chłopcy byli wyczerpani, jednak bardzo szczęśliwi, a udział w wielkim finale i osiągnięty rezultat były dla nich najpiękniejszą przygodą sportową.

Skład srebrnej drużyny: Michał Pierzyniak, Damian Albin, Marcel Czerny, Filip Nowodworski z I c, Marcel Łojek, Wojciech Kowalski, Krystian Grzymek, Oskar Ziębrowicz, Marek Paluch z II d, Julian Bieleń z I b, Jakub Goch PSP nr 2.

12.04.2016 r. nasi uczniowie reprezentujący MUKS Kraśnik rywalizowali w kategoriach U-10 i U-12 chłopców. Drugi dzień turniejowych zmagań nie był już taki udany. Nasze drużyny zakończyły rozgrywki na etapie grupowym. Chłopcy mimo wszystko świetnie się bawili. Mieli możliwość zagrać z późniejszymi medalistami turnieju. Zapowiadają walkę w przyszłym roku.

Trenerami drużyn byli Daniel Szewc i Konrad Szmyrgała.